TRENDY KOLORYSTYCZNE NA ROK 2022

TRENDY KOLORYSTYCZNE NA ROK 2022

Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo znane z produkcji systemów przemysłu poligraficznego, zostało założone w 1962 roku. Pantone Color Institute opracował własną skalę kolorów, która tworzy wzorzec barw nazwany PMS - Pantone Matching System. 

Wybieranie koloru to tradycja zapoczątkowana w 1999. Pierwszym wybranym kolorem, wyznaczającym trendy na rok 2000 był Cerulean Blue. 

Zdarzały się lata, w których wybierany był więcej niż jeden kolor. We wcześniejszych latach wybierano takie kolory jak: Ultimate Gray i Illuminating (2021), Rose Quartz i Serenity (2016), Living Coral (2019)  czy Ultra Violet (2018). 

Wybrany na rok 2022 kolor to już 25 w historii, jest nim Very Peri 17-3938. Można go interpretować na różne sposoby, my opisalibyśmy go jako wibrujący odcień na pograniczu fioletu i niebieskiego z nieoczywistą nutą czerwieni. 

Wybór koloru nie był przypadkowy, inspiracją instytutu Pantone była pandemia Covid-19 i wszechobecna wirtualna rzeczywistość.

 

„PANTONE 17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i sposób, w jaki trendy kolorystyczne w cyfrowym świecie manifestują się w świecie fizycznym i vice versa” (cyt. Pantone).

Very Peri ma nieść ze sobą radość, optymizm, zachęcać do działania. 

Jak Wam się podoba? Nam bardzo wpadł w oko, jest niezwykle energetyczny. Dlatego przygotowaliśmy dla Was nowości inspirowane właśnie tym kolorem. 

Wybierz akcesoria w najmodniejszym kolorze 2022 roku.

Całą kolekcję znajdziesz TUTAJ

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl