PSY DLA RODZINY

PSY DLA RODZINY

 

Rodziny z dziećmi często stają przed trudnym wyborem jakim jest wybór odpowiedniego czworonoga. Wiele ras to idealne psy rodzinne, które będą bezpiecznymi towarzyszami w codziennym życiu z małymi dziećmi. Warto jednak skupić się na dodatkowych predyspozycjach i potrzebach warunkujących poszczególne rasy psów. 

 

Aby określić który pies będzie najlepszy należy wziąć pod uwagę wielkość czworonoga, styl życia i poziom energii, który będzie idealnie pasował do trybu życia Waszej rodziny. 

Czynniki które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego psa rodzinnego to:

  • Temperament, czyli osobowość psa. Ten powinien być umiarkowany, lub spokojny, aby dzieci czuły się komfortowo i bezpiecznie w jego towarzystwie.
  • Poziom energii to kwestia stylu życia i preferencji Waszej rodziny. Należy realistycznie podejść do ilości czasu i ruchu jaki możecie zapewnić pupilowi, ponieważ w przypadku niezaspokojenia potrzeb psa mogą pojawiać się dalsze problemy behawioralne.
  • Rozmiar. Na rozmiar patrzymy zarówno pod kątem temperamentu jak i poziomu energii, ponieważ duży pies może nieumyślnie powalić dzieci. Może też jednak być spokojniejszy w stosunku do małego nadpobudliwego i hałaśliwego psa. 

 

Rasy określane według licznych rankingów jako najlepsze psy rodzinne to:

  1. Golden Retriever
  2. Labrador Retriever
  3. Buldog
  4. Beagle
  5. Nowofunland
  6. Buldog francuski
  7. Bulterier

 

*artykuł opracowany przez behawiorystę - PSYchology - Izabella Kozioł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl