Ekologiczny sposób na kleszcze - Efektywne Mikroorganizmy

Efektywne Mikroorganizmy - ekologiczny sposób na kleszcze

 

Łagodne zimy i coraz wyższe wiosenne temperatury sprzyjają aktywności kleszczy. Przez zmiany zachodzące w naszym środowisku te pajęczaki można spotkać już nie tylko w lesie, ich siedliska znajdują się również w miejskich trawnikach czy parkach. 

Preparaty ochronne przeciw kleszczom:

 • obroże,
 • specjalne kosmetyki do kąpieli, szampony, odżywki
 • krople,
 • tabletki,
 • spraye.

Istnieją również naturalne sposoby na walkę z kleszczami, pchłami i innymi insektami atakującymi nasze psy:

 • stosowanie olejków eterycznych odstraszających kleszcze i owady,
 • suszone zioła,
 • obroża EM Ceramics.

 

EM Ceramics (Effective Microorganism)

Technologia Efektywnych Mikroorganizmów zakłada stosowanie określonych specyficznych organizmów, które dzięki efektowi synergii wykazują pożyteczne właściwości. Twórcą technologii EM jest profesor Uniwersytetu Ryukyus w Okinawie - Teruo Higa. 

Efektywne Mikroorganizmy są mieszanką złożoną z 81 rodzajów różnych mikroorganizmów, m.in. Drożdży (Saccharomyces, Candida utilis), bakterii kwasu mlekowego (Lactobacillus casei, Streptococcus lactis), pleśni (Aspergillus oryzae, Mucom hiemalis), bakterii fotosyntetyzujących (Rhodopseudomonas palustrus, Rhodobacter spae) oraz promieniowców. 

Ceramika EM

Ceramika fermentuje z użyciem efektywnych mikroorganizmów, następnie odczas wypiekania trwale łączy się ze strukturą materiału.  Profesor Higa w trakcie swoich eksperymentów i badań odkrył, że nawet mimo wpływu wysokiej temperatury w procesie wypiekania (1200 stopni C) EM zachowują swoje działanie i pozostają efektywne przez długi czas.

Ceramika EM jest nietoksyczna, nieszkodliwa dla ludzi i zwierząt. Nie ma również negatywnego wpływu na środowisko, produkty wytwarzane z użyciem EM są szeroko stosowane, m.in. w rolnictwie czy sektorze opieki zdrowotnej. 

Jak to działa?

Ceramika EM emituje fale dalekiej podczerwieni, których długość jest wysoce kompatybilna z ludzkimi i zwierzęcymi tkankami. Fale podczerwieni są w stanie wniknąć w skórę na głębokość do 6cm, gdzie rozpoczyna się ich dobroczynne oddziaływanie na organizm. 

Efektywne mikroorganizmy mają pozytywny wpływ na regenerację tkanek, wykazują zdolność rozbijania skupisk czerwonych krwinek i poprawiaja krążenie.

Tworzą na skórze odpowiednio zbalansowane środowisko, wspomagają naturalny mikrobiom i tym samym pomagają w ochronie psa przed kleszczami.

 • Obroża EM wykazuje swoje właściwości przez okres 9 do 12 miesięcy, po upływie tego okresu należy zastąpić ją nową obrożą,
 • Eko obroże EM, podobnie jak inne środki anty kleszczowe, nie gwarantują 100% skuteczności, zawsze należy dokładnie sprawdzać ciało psa po spacerze i usuwać kleszcze możliwie szybko przy użyciu specjalnych narzędzi, aby usunąć pasożyta w całości
 • Nie wywołuje efektów ubocznych

W 100% naturalne, bezpieczne dla Twojego psa i kota obroże kupisz TUTAJ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl